Hody, zábavy…

Hody

 • Jednou z krásných tradic, které by se všeobecně měly ctít a dodržovat, jsou hody.
  05mbV některých krajích je samozřejmost pořádat hodové zábavy a zvyky. Ale zdá se nám, že se o obnovení této pěkné tradice snaží postupně i tam, kde byla roky zapomenuta, a to je dobře.
  Pokud  právě hody pořádáte, rádi je můžeme přijet oslavit za Vámi. Hodovou, či předhodovou, večerní zábavu jsme schopni odehrát celou, se zařazováním lidových písní podle potřeby. Zpočátku většinou více lidových a postupně je dobré prokládat a přidávat písně moderní. Ale záleží na pořadatelích, jestli chtějí hody jen v rytmu lidovém, nebo zábavu zpestřit i jinými rytmy. Polek, valčíků (popř. tanga a na přání i čardáš), máme v repertoáru dostatek. Pokud by ale byl zájem, spolupracujeme s větší i menší dechovou kapelou. Ta může chodit odpoledne po městě (obci) - to jediné bohužel nabídnout nemůžeme - a večer se s námi může střídat. Kromě večerní zábavy můžeme zahrát i při odpoledním posezení pod májí, atd.

 

Zábavy

 • Začátkem roku je plesová sezóna. Hody jsou zase závislé na tradičních termínech jednotlivých míst - většinou v letních a podzimních měsících. Ale zábava se může pořádat vlastně kdykoliv a nemusí k tomu být nějaký hlavní důvod. Určitě se ale musí najít odvážlivci, kteří se nebojí zariskovat a nějakou pěknou zábavu, nebo letní noc zorganizovat. Dost lidí raději sedí doma u televize, nebo nechtějí zbytečně utrácet. Každopádně se zdá, že už je situace poslední roky lepší.
  Města a obce pořádají zábavy spíše při příležitosti nějaké pouti. Ale různé spolky - hasiči, zahrádkáři, myslivci, rybáři, atd. - kromě plesů často během roku dělají i zábavy. V létě je ideální tyto akce směřovat ven, protože letní noc přiláká z vlastní zkušenosti mnohem více lidí, než dovnitř. Navíc, když je připraveno skvělé občerstvení, jako sele na rožni, uzené maso, cigárka...
  Naše aparatura je výkonná a není proto problém hrát i pod širým nebem. Vždy ale musí být zajištěno (alespoň provizorní) zastřešení, kdyby náhodou začalo pršet, nebo hodně foukal vítr. To bohužel nikdo neovlivníme a předpovídat počasí na dlouhou dobu dopředu zatím nikdo neumí.
  V případě, že není možné za špatného počasí přesunout akci do sálu, jsme vždy ochotni se domluvit na seriózní kompenzaci za neuskutečněnou, nebo zkrácenou zábavu!

 

Další akce...